Товариство з обмеженою відповідальністю

"Закарпатське племпідприємство"

 

штучне осіменіння ВРХ, генетичні ресурси, селекційна та племінна робота, консультування у галузі тваринництва

Диспетчерська служба:

095-242-0867

098-288-1668

Контакти

Мукачівський р-н, с. Шенборн, вул. Мукачівська, б. 2,

(поштова адреса: 89600, м. Мукачево, а/с 81).

Тел./факс: 095-242-0867, 098-288-1668,

E-mail: bikobaza@gmail.com

Що краще штучне осіменіння чи злучка з биком?

 

 

 

Штучне осіменіння

 

Продуктивно. Осіменіння здійснюється спермою спеціально відібраних бугаїв-плідників з найвищими племінними та продуктивними якостями.

Продуктивність потомства зростає (збільшення надоїв молока чи збільшення приросту маси) по відношенню до материнської).

 

Безпечно. Штучне осіменіння є повністю

безпечним та запобігає поширенню різних

захворювань (генетичних та інфекційних) і

абсолютно виключає пошкодження тварин при злучці, дозволяє запліднювати корів та телиць з порушеними статевими функціями. Повністю ліквідується ризик того - коли лише через одну заражену корову інфекція передасться до всіх корів, що мали контакт з биком.

 

Прогресивно. Осіменіння здійснюється згідно селекційно-племінного плану, що підвищує ефективність селекції у 8-10 разів порівняно з природнім способом осіменіння.

 

Зручно. Високий професіоналізм техніків штучного осіменіння, володіння різними способами осіменіння корів і телиць, наявність сучасних спеціальних приладів та інструментів дають змогу проводити осіменіння корів і телиць в місцях їх утримання (тобто вдома) . Потрібно тільки повідомити про таку потребу телефоном диспетчера чи безпосередньо техніка штучного осіменіння.

 

Законно. При штучному осіменінні

використовуються сучасні технології в галузі тваринництва. Бугаї-плідники є атестованими племінними тваринами, внесені до державного каталогу племінних тварин.

 

Вигідно та ефективно. Користуючись послугами підприємств  з штучного осіменіння ви покращуєте м'ясо-молочні якості тварини, зменшуєте ризик захворювань, користуєтесь супроводом спеціалістів. Ви маєте змогу завжди підібрати породу залежно від якостей тварини які ви очікуєте (молочну, м’ясну , м'ясо-молочну).

 

 

Злучка з биком

 

Продуктивність під питанням. Домашні бики часто безпородні/напівпородні та мають низькі показники продуктивності, що негативно відображається на продуктивності потомства. Продуктивність потомства залишається на рівні материнської, але частіше – знижується.

 

Ризик захворювання. Неатестовані бики часто призводять до зараження

інфекційними захворюваннями найбільш поширеною з який є Лейкоз. Інкубаційний період останнього при зараженні може тривати від 2 до 6 років. Крім того, залишається високий ризик зараження туберкульозом, лептоспірозом,  вірусною діареєю, інфекційним ринотрахеїтом,

Такі хвороби не тільки важко лікуються але і мають негативний вплив на здоров’я людей.

Власники биків в домашніх не можуть забезпечити дотримання елементарних ветеринарно-санітарних вимог, гігієни інших необхідних умов для безпечного утримання ВРХ.

 

Небезпека кровозмішення. План осіменіння відсутній, часто бички покривають своє ж потомство, що призводить до ще більшого зниження продуктивності, генетичних

хвороб та проблем з відтворенням.

Не завжди зручно.  Не завжди є змога вести корову через «все село» до бика.  Є ризик травмування тварини биком при заплідненні.

Порода вибирається  з розрахунку маємо – те що маємо.

 

На межі закону. Домашні бики, як правило не атестовані, і згідно Закону України «Про племінну справу у тваринництві» не можуть бути допущенні до відтворення, за що передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладання  штрафних санкцій.

 

Відсутність гарантій.Тварини отримані від не атестованих биків, як правило, призводять до зменшення  м'ясо-молочні якостей тварин, спричиняють до збільшення ризику небезпечних захворювань , що в сукупності ставить під питання доцільність утримання ВРХ в домогосподарствах.

 

 

Підписка на новини

Підпишіться та отримуйте останні новини про діяльність підприємства

Навігація

Зв'яжіться з нами

Диспетчерська служба

095-242-0867

098-288-1668

Copyright © 2017 ТОВ "Закарпатське племпідприємство" | Політика конфіденційності |

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.